חוות דעת משפטיות במכון שלם

פוסט: חוות דעת משפטיות במכון שלם

חוות דעת משפטיות במכון שלם

המחלקה המשפטית במכון שלם מהווה "ספינת הדגל" בפעילות האבחונית והטיפולית במכון. במהלך 15 השנים האחרונות ביסס עצמו מכון שלם כגוף המוביל בתחום המשפחה והפלילים. חוות הדעת שנערכו במכון שלם מצוטטות בפסקי דין מובילים וחשובים בכל הערכאות המשפטיות. מכון שלם וצוותו מהווים מומחים מועדפים של בתי המשפט לענייני משפחה, בתי המשפט לנוער, בתי הדין הרבניים, ובערכאות ערעור בבתי המשפט המחוזיים ובבית המשפט העליון. צוות המומחים של מכון שלם צבר ניסיון רב בתיקי משמורת, בסוגיות של ניכור הורי, הגירה וממזרות, בחוות דעת בעניינם של ילדים בסיכון, בחוות דעת בסוגיות אימוץ מורכבות ועוד.

בוועדת שניט היה ד"ר מרדכי שרי אחד המומחים אשר הופיעו בפני הוועדה בנושא "ההיבטים הפרקטיים של נושא האחריות ההורית בתקופת הגירושין ולאחריה" וזכה לשבחים מן הוועדה על תרומתו. מומחי המכון פתוחים למגמות בפסיקה ובמחקר בכל הנוגע לנושא "המשמורת המשותפת" ונושא "חזקת הגיל הרך". בסוגיות אלו כמו גם בסוגיות אחרות הקו המנחה בעבודת המכון הנו "טובת הילדים" ומתן פתרונות שייקחו בחשבון את הצורך של הילד בשמירת קשר עם שני הוריו בתהליך המורכב של הגירושים ולאחריו. אנו חותרים ככל הניתן להסכמות בין ההורים, גם במצבים של קונפליקטים בעצימות גבוהה.

כדבר משלים לעבודתנו בתחום המשפטי פועל במכון צוות "תיאום הורי" בתהליך שתכליתו יצירת ערוצי הידברות ותקשורת בין ההורים לאחר הגירושים. במצבים של "גירושים קשים" קיים הכרח לעזור להורים לממש את המגמה של הידברות ושיתוף פעולה ביניהם לטובת הילדים.
בתחום הפלילי אנו עובדים בעיקר עם הסנגוריה הציבורית במתן חוות דעת בעיקר בסוגיות של אחריות מופחתת והיכולת לעמוד בדין. גם בתחום זה צבר מכון שלם ניסיון רב ערך.

שתף את הפוסט

דילוג לתוכן