אבחון פסיכולוגי

פוסט: אבחון פסיכולוגי

רבים שואלים עצמם כיצד מתבצע אבחון פסיכולוגי ולאיזה גיל הוא מתאים. התשובה היא שאפשר לבצע אבחון לכל הגילאים, אף לילדים רכים. המטרה היא מיפוי הבעיות מהר ככל האפשר וליווי מקצועי לפי הצורך. אנו מציעים אבחון על ידי מיטב בעלי המקצוע ומתאימים את סוג האבחון לתסמינים שהילד מפגין. 

אבחון פסיכולוגי

אבחון פסיכולוגי מתבצע לכמה מטרות:

  • בעיות התנהגות – הילד מפגין לאורך זמן בעיות התנהגות ובעיות רגשיות וההורים מעונינים לדעת מה מקור הבעיה. ייתכן והוא סובל מהפרעת קשב שלא אובחנה והדבר משפיע על התנהגותו, ייתכן וסבל מטראומה שמשליכה על חייו ועוד.
  • אבחון נלווה לאבחון דידקטי – אבחון דידקטי בודק לקויות למידה המפריעות לילד ללמוד, כגון דיסלקציה, דיסקלקולציה ועוד. לפעמים הפרעות אלה משליכות על התנהגות הילד ולכן כדי לדעת מה מקור הבעיות יש לבצע אבחון פסיכולוגי במקביל לאבחון הדידקטי.

האבחון מתבצע על ידי אנשי מקצוע, בעזרת כלים מתקדמים ובשיתוף ההורים. המטרה היא מיפוי מצבו הנפשי של הילד, כדי שאפשר יהיה לסייע לו ככל הניתן. לדוגמה, אם הילד סובל מהפרעת קשב ומלקויות למידה, הוא עלול להפגין בעיות התנהגות ללא קשר לאופיו הנוח, אלא פשוט כי קשה לו בבית הספר.

לעומת זאת ילד שעבר טראומה כגון מוות לא צפוי במשפחה או גירושין של הוריו, עלול לבטא את מצוקתו הרגשית על ידי התנהגות חריגה. המטרה היא לבדוק את מקור הבעיות של הילד, כדי שאפשר יהיה לעזור לו להתגבר על הקשיים שלו.

אבחון פסיכולוגי במכון שלם

אנו במכון שלם מציעים קשת רחבה של אבחונים וטיפולים לילדים.  לאחר האבחון, נוכל ללוות את הילד ואת משפחתו בתהליך הטיפולי. אנו מציעים טיפולים לילדים בשיטה קוגנטיבית התנהגותית, ובה הילד משנה את דפוסי המחשבה שלו ובעקבות כך את דפוסי ההתנהגות שלו. אנו גם מציעים טיפול פרטני וגם טיפול משפחתי.
נשמח לספק לכם פרטים נוספים על אבחון פסיכולוגי ולקבוע אתכם פגישת ייעוץ. המטרה שלנו היא להקל על הילדים ככל הניתן, ולכן אנו גם מציעים טיפול לילדים קטנים בשיטת therapy play.

כמובן שההורים מעודכנים על כל שלב שהתרחש באבחון ולאחר מכן בכל שלב בטיפול עצמו. אנא התקשרו אלינו או השאירו פרטים באתר ונעדכן אתכם במידע נוסף על אבחון פסיכולוגי ושיטות טיפול לילדים.

שתף את הפוסט

דילוג לתוכן