קבוצות טיפוליות

פוסט: קבוצות טיפוליות

היכולת לשתף ולעזור אחד לשני היא טבועה באדם, כאשר אנו נמצאים במשבר, טראומה או כל דבר שיכול להשפיע לרעה על מצב הרוח שלנו אנו מחפשים מישהו לחלוק איתו יחד את אותה הרגשה, לעיתים מדובר במצב פסיכולוגי שמעיק על הרגשה הזו וכל מה שצריך זה מישהו שיקשיב, יבין ואם אפשר גם יוכל להזדהות עמנו. אחת השיטות שיכולות לסייע במצב נפשי ירוד או חוויה כזו או אחרת היא להתחבר לקבוצות טיפוליות בהם המכנה המשותף הוא בעצם שיתוף באותה בעיה דומה לזו שקרובה אלינו. הדינמיקה בקבוצות מאין אלו מאפשרות להיפתח ולהוציא את כל אשר על ליבנו ובמידת מה מקלה על הנפש. החיבור לקבוצות אלו הוא מעין סוג של ריפוי המאפשר יכולת בחירה אישית וזה השיתוף. כאשר האדם או מספר אנשים מהצד השני מקשיבים ומתחברים לסיפור או לחוויה המסופרת ניתן להגיע לפתרונות ורעיונות יצירתיים כיצד להתגבר על אותם פחדים, חששות, רגשות שליליים וכדומה. בכדי להגיע לרמת איזון טובה חשוב לפנות אל מקורות מקצועיים שילוו את תהליך החשיפה והטיפול באופן מבוקר. 

קבוצות טיפוליות

קבוצות טיפוליות

קבוצות טיפוליות – כיצד זה עובד?

החיבור לקבוצות טיפוליות אינו מקרי ויש אנשי מקצוע, פסיכולוגים, ואנשי חינוך שיודעים איזה אנשים וחוויות משותפות יהיו בקבוצה. כך הדינמיקה הקבוצתית תהיה יותר אפקטיבית ויחד עם זאת האנשים יתחברו באופן טבעי למי שיש לו סיפור חיים דומה, או דילמות ובעיות דומות. הטיפול הקבוצתי יוצר מעין סוג של "משפחה" שבקבוצה ניתן לספר על הכל ולהרגיש בנוח. כאשר נוצרת הקבוצה מגיעים המטופלים ובעצם עוברים סדרה של מפגשים עם פסיכולוג מקצועי שמדריך ומלווה את המטופלים מתחילת התהליך ועד סופו. חשיבותה של קבוצה טיפולית היא משמעותית כיוון שבמקרים רבים אותם אנשים שעברו חוויות שונות בחייהם אינם מטפלים או מדחיקים את הטראומות הללו יכולים לשמור אותם עמוק בליבם ולא להשתחרר מהם, חוויות אלו יכולים להשפיע באופן שלילי על המצב הנפשי, הבריאותי ולעיתים אינם יכולים ליצור קשרים חברתיים עתידיים. לכן כדאי מאד לטפל בתחושות אלו כאשר הן צפות באופן מיידי ולאפשר לנפש להיות משוחררת ולהמשיך בשגרת היום.

מקום שמקשיב – מכון שלם.

אחד המקומות בהם ניתן למצוא בית של ממש לטיפול קבוצתי הוא מכון שלם אנו מספקים מגוון רחב של טיפולים פסיכולוגיים גם לילדים וגם למבוגרים, צוות המקום הוא מוסמך ומקצועי, פסיכולוגיים ואנשי חינוך במגמות שונות. מכון שלם מנוהל ע"י ד"ר מרדכי שרי, וד"ר אליצור ברנשטיין שניהם פסיכולוגים קליניים בכירים וברשותם הכלים הנכונים למתן טיפול מקצועי. יחד עם הטיפול הפרטני ניתן למצוא אוזן קשבת בכל עת וזו הייחודיות שלנו. טיפול מקצועי מתחיל בהקשבה ואבחון נכון וזה בדיוק מה שאנו עושים.  למידע ופרטים נוספים ניתן למצוא כאן באתר.

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email