מכון cbt

פוסט: מכון cbt

מכון cbt
טיפולים לילדים מכון cbt

מכון שלם הוא מכון cbt המספק טיפול בתחום הקוגניטיבי התנהגותי (CBT – Cognitive Behavioral Therapy). מטרתו היא לסייע לילדים להתמודד עם מחשבות, רגשות והתנהגויות שונות שמפריעים לילד ולבני משפחתו. ילדים הסובלים מבעיות שונות, עלולים לבטא את ההפרעה שלהם במחשבות (אני לא אצליח) הבאות לידי ביטוי בהתנהגות במציאות (אי יציאה להפסקה, הימנעות ממפגש עם ילדים אחרים). מטרת הטיפול היא לשנות מחשבות אלה ובמקביל לעבוד על שינוי דפוסי התנהגות, כדי לסייע לילד לצאת ממעגל קסמים זה.

מהו מכון cbt?

מכון cbt מספק שירות קצר טווח, בניגוד לטיפול פסיכולוגי ארוך טווח. המטרה היא לעבוד עם הילד במישורים אחדים, כדי להגיע לתוצאות מיידיות וכדי לסייע לו ולמשפחתו להתמודד עם מצבו:

  • תחום התנהגותי – מצד אחד הילד עלול להפריע בכיתה או להציק לאחיו הקטנים. מצד שני הוא עלול להימנע מלבצע פעילויות שונות בגלל החרדות שלו לאי הצלחה, למשל לא יוצא לשחק עם הילדים בהפסקה, לא קובע עם חברים וכך הלאה. מטרת העבודה עם הילד במישור זה היא לשנות את התנהגותו במקביל לשינוי דפוסי מחשבה שליליים.
  • תחום קוגניטיבי – הילד מלווה את התנהגותו במחשבות שליליות, הנובעות מהתדמית שלו על עצמו ועל חוסר הצלחתו. הוא סבור היא הוא לא מקובל, לא מצליח בלימודים, ילד רע וכך הלאה. מטרת הטיפול היא לשנות את המחשבות לכיוון מחשבות מעודדות וחיוביות.
  • הדרכת הורים – בנוסף להדרכת הילדים, מקבלים ההורים משוב והדרכה בנפרד, כדי לדעת כיצד להתמודד עם הילד, עם התהליך שהוא עובר.

יתרונות הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי

מכון cbt מסייע לילדים הסובלים מבעיות שונות, כגון חרדות, ביישנות קיצונית, הפרעות כפייתיות טורדניות, טראומות ועוד. מדובר בטיפול קצר טווח שאורך לרוב פעם בשבוע כשעה ולעתים הילד ימשיך את המטלות שקיבל גם בין פגישה לפגישה.
היתרונות של הטיפול הן עבודה רצופה עם הילד שמצביעה מצד אחד על הבעיה ומצד שני מספקת פתרונות ממשיים. ההורים מעודכנים בכל רגע על התקדמות הילד ושותפים מלאים לתהליך. מכון שלם עובד עם פסיכולוגים מוסמכים, בעלי ניסיון בטיפול CBT עם גילאים שונים. אנא צרו קשר דרך האתר או התקשרו, ונשמח לקבוע אתכם פגישת ייעוץ והסבר על אפשרויות הטיפול והליווי שלנו.

שתף את הפוסט

דילוג לתוכן