טיפול cbt לילדים

פוסט: טיפול cbt לילדים

טיפול cbt לילדים
על טיפול cbt לילדים

טיפול cbt לילדים זו שיטת טיפול אפקטיבית לילדים בגילאים שונים. השיטה מתמקדת בשינוי דפוסי מחשבה, במקביל לשינוי דפוסי התנהגות. נוסף עך כל, עוברים ההורים הדרכה הורית ובמידת הצורך נוצר אף קשר עם מסגרות כבית הספר. הטיפול הוא קצר מועד והמטרה שלו שינויי בטווח קצר, שמעלה את הביטחון העצמי של הילד ומשפר את איכות חייו.

טיפול cbt לילדים בגילאים שונים

טיפול cbt לילדים מיועד לילדים בגילאים שונים. כולנו מכירים שיטת טיפול מסורתית, של פסיכותרפיה, ובמהלכה ממפים דפוסי מחשבה במטרה להעלות למודעות מהלכים ואירועים שונים מתקופות חיינו השונות. בדרך כלל טיפול כזה הוא ממושך והתוצאות שלו ניכרות לעין בטווח הרחוק. טיפול קוגנטיבי התנהגותי, לעומת זאת, הוא טיפול קצר מועד שאורך שבועות עד חודשים אחדים. במהלך הטיפול נפגש הילד עם המטפל ועובדים בכמה מישורים. במישור הקוגנטיבי משנים דפוסי מחשבה משתקים שמנהלים את חיי הילד. למשל "אני לא יכולה להצליח בלימודים", א"ין לי כלל חברים". במקום דפוסים שליליים ומשתקים אלה עוברים למחשבות כגון "אני יכול להצליח בלימודים, במיוחד אם אתכון היטב", "יש לי חבר אחד ואפילו שני חברים שרוצים לשחק אתי". מחשבות אלה מובילות מאליהן גם לשינוי התנהגותי. במישור ההתנהגותי עובדים על התנהגויות ספציפיות, כגון יציאה להפסקה במקום הישארות בכיתה, יצירת קשר עם ילד מהכיתה והזמנתו לבית וכדומה. במקביל לטיפול שעובר הילד, מקבלים הוריו הדרכה הורית כדי להיות מודעים לתהליך וכדי ללוות אותו לקראת השינוי בחייו.

יתרונות טיפול cbt לילדים

לטיפול cbt לילדים יתרונות רבים:

  • התמקדות בחייו של כל ילד וילד, במקביל לטיפול במתרחש במחשבותיו. לא תמיד הילדים מודעים לכך שהמחשבות שלהם מובילות את ההתנהגות שלהם ולהיפך. מטפל טוב יידע למקד את המודעות של הילד לשני מישורים אלה ויכוון אותו כיצד הוא יכול לשנותם.
  • משום שההורים מעורבים הם יכולים לעודד את הילד ולהיות שותפים לשינוי שהוא עובר.
  • קשר עם מסגרות נוספות – במידת הצורך יהיה המכון בקשר עם המסגרות השונות שבהן פעיל הילד, כדי ליצור עבורו סביבה תומכת ומלווה.

מכון שלם עוסק באבחון קשב וריכוז, בליווי הורים וילדים וגם בהיבט טיפול cbt לילדים. אנו עובדים עם אנשי המקצוע הטובים בתחום ובעלי ניסיון בליווי ילדים ומשפחות. נשמח לספר לכם עוד על טיפול קוגנטיבי התנהגותי באמצעות הטלפון או המייל. אנא השאירו פרטים באתר ונשמח לחזור אליכם.

 

שתף את הפוסט

דילוג לתוכן