טיפול משפחתי

פוסט: טיפול משפחתי

כאשר מתגלים בעיות התנהגותיות שונות אצל הילדים, ההורים מנסים בכל דרך אפשרית למצוא פתרונות בכדי שהאידיאליה וההרמוניה תחזור שוב לחיק המשפחה, מכיוון שמדובר בבני אדם הרגשות, החוויות, נקיטת עמדה, ושיתוף הם שונות בין אחד לשני כך גם הדרך שונה, ובכדי למצוא את המכנה המשותף להתנהגויות שונות צריכים למצוא דרך נכונה שמתאימה לכולם. ללא ספק "קצר משפחתי" הוא מעיק ומעמיק את היחסים בין הורים לילדים. מה ניתן לעשות? כיצד אפשר לגשר בין הפערים הללו? והאם יש סיכוי? ובכן בראש ובראשונה צריך להאמין, ואחד הדרכים שיכולים להפוך את כל עניין הריחוק המשפחתי לקירוב לבבות הוא טיפול משפחתי.

 

לא לפחד מהקושי – טיפול משפחתי

טיפול משפחתי הוא מעין אתנחתא עצירה והסתכלות ממשית וחודרת לתוך התא המשפחתי, מדובר על סוג של תרפיה שמשפרת את היחסים המשפחתיים המורכבים במשפחה. בעזרת שיתופי פעולה עם גורמים מוסמכים ומקצועיים כמו: פסיכולוגים, אנשי חינוך, ופסיכולוגים קליניים ניתן בהחלט להגיע לעמק השווה ולהסתכל לכל אחד בעיניים ולהבין בעצם שהחוויה המשפחתית המשותפת היא החשובה מכל. כאשר ההתייחסות היא שווה לכל בני המשפחה גם להורים ולגם לילדים כך גם התחושות הם נעימות יותר. וכאשר הורה סומך על הילד שלו ומבין אותו יותר כך הילד יכול לבטא את עצמו ולהרגיש תחושת שייכות טוטאלית למשפחה שהיא בעצם הדבר הכי טבעי שיש לו. טיפול משפחתי בעצם שם את כל הקלפים על השולחן, אם זה טיפול יחד עם בני הזוג או כל המשפחה, טיפול שכזה שם דגש ממשי על היחסים בין הדורות השונים במשפחה ומנתב להם דרך סלולה לשיפור יחסים. בהחלט זה עובד.

הפתרון כבר כאן

בנושאים שונים הקשורים למשפחה, טיפול משפחתי מספק מענה מוצלח מאד. טיפול משפחתי נועד לטפל בבני הבית כאשר המצב משפיע עליהם מכל הכיוונים האפשריים אם זה בתחום הרגשי, הנפשי. לעיתים משפחה אינה מזהה שאותו קונפליקט משפיע עליהם, כיוון שזה לא בולט באופן מיידי אבל עם הזמן חשים שמשהו אינו כשורה. שילוב של טיפול כזה יכול להרפות ולתת מענה הולם בפן הרגשי, ההתנהגותית והקוגניטיבי וע"י כך להחזיר את שלוות הנפש למשפחה. הרי משפחה זה המשכיות וזו המראה של כל הורה להמשך חינוך הדורות הבאים. ללא ספק כאשר מטפלים בבעיות עוד שהם זעירות ההשלכות לעתיד יהיו מספקות וטובות הרבה יותר.

מכון שלם- כי יש לכם בית

טיפולים משפחתיים, ייעוץ עם מומחים בתחום החינוך ופסיכולוגיים קליניים ועוד ניתן למצוא אצלנו במכון שלם בניהולו של מרדכי שרי המספק מענה בתחום הפסיכולוגי ומשלב טכניקות של הקניית כלים בהתאמה לכל מטופל אם זה בקבוצות אם ביחידים. צוות המקום מקצועי ומיומן ויודע לאבחן בזמן קצר את הבעיה הקיימת. לכן אם אתם מרגישים מעט מתוסכלים מהמצב ההתנהגותי של הילד, או שגרעין המשפחה אינו מלוכד כפי שהיה. ניתן למצוא כאן מענה מקצועי ובעזרת טיפול ואבחנה מדויקת הדרך קלה יותר. למידע ופרטים נוספים צרו עמנו קשר

שתף את הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email