03-9642623
תפריט
הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון אצל הילדים ותפקיד ההורים בנושא

הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון אצל הילדים ותפקיד ההורים בנושא

הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון אצל הילדים ותפקיד ההורים בנושא

הפרעות קשב וריכוז הן הפרעות מסוגים שונים שכל ילד וכל מבוגר עלולים לסבול מהן. לכן, אם גם אתם שמים לב לאחרונה שהילד שלכם מתקשה בבית הספר, זה הזמן שבו אולי כדאי לכם להתחיל לחשוב על אבחון של הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון.

למה חשוב לאבחן את המצב?

ראשית, כדאי לדעת שבעידן שבו אנחנו חיים המודעות לכל הנושא של הפרעות הקשב והריכוז הפכה להיות הרבה יותר גדולה, ומשמעות הדברים היא שניתן לעזור לילדים בקלות רבה יותר. בעבר ילד שסבל מהפרעות כאלה לא יכול היה להשתלב בקלות בבית הספר, דבר שיצר אצלו רגשי נחיתות ובעיות פסיכולוגיות אחרות. היום, לעומת זאת, כשכל הנושא של הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון, ובערים אחרות, הפך להיות נושא שמותר לדבר ולהתעסק בו, הילדים יוצאים נשכרים. זה אומר שהם יכולים לעבור אבחון אשר בסיומו ניתן יהיה להסיק מסקנות ולהבין עם איזה סוג של קושי בדיוק הם מתמודדים. המטרה של האבחון היא כמובן לא רק להבין איזה קושי עמוד בפני הילד, אלא גם להחליט איך אפשר יהיה לעזור לו ואיך ניתן יהיה לבנות עבורו תוכנית שתסייע לו.

מה עושים עם הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון?

רוב ההורים שמתחילים לחשוש שאולי לילדים שלהם יש הפרעת קשב וריכוז בדרך כלל עושים קודם כל טעות ונכנסים להיסטריה. אתם חייבים להבין שזו בדיוק התגובה ההפוכה מזו שהילדים שלכם זקוקים לה, כי כל מה שהם צריכים ברגעים כאלה זה שתשמרו על הרוגע ושתראו להם שהכול יהיה בסדר. ואכן, פעמים רבות ניתן לסייע לילדים בקלות רבה והם מתמודדים יפה מאוד עם בעיות הקשב והריכוז. אחת מהאופציות הטובות ביותר שיש לשקול בחיוב כאשר מגדלים שיש לילד הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון, זה לפנות להדרכת הורים תחילה. אתם חייבים להבין שמעתה זה לא הילד שיתמודד לבד עם המצב, אלא המשפחה כולה. לכן אתם בעצמכם צריכים ללמוד על הנושא, לעבור הדרכה ולהבין טוב יותר על מה מדובר ובפני מה אתם עומדים.  רק ך תוכלו לתת לילד שלכם את התמיכה שלה הוא זקוק, ואתם תתפלאו לגלות עד כמה התמיכה שלכם חשובה ויכולה לשנות את המצב.

איפה כדאי לקבל הדרכה ועזרה בנושא?

כדי להתמודד טוב יותר עם הפרעות קשב וריכוז בראשון לציון אתם צריכים לפנות אל המומחים בתחום הזה, כי רק הם יוכלו לתדרך אתכם ולעזור לכם להבין מהו בדיוק התפקיד שלכם. מי שמקצועי בתחום הזה לומד אותו, מכיר אותו וגם יודע לספר על השיטות החדשות שתמיד מתפתחות בנושא הזה. לכן כדאי לכם לבדוק בשבע עיניים לאיזה מכון אתם פונים ומה ההשכלה של מי שיפגוש אתכם, כי לא כל אחד יוכל לתת לכם ולילדים שלכם את הטוב ביותר. ככל שהמומחים שיקבלו את פניכם יהיו יתר מקצועיים בתחום כך הסיכוי שהם ייתנו לכם ולילדים שלכם את מה שאתם זקוקים לו הולך וגדל. מומלץ גם לקרוא חוות דעת אודות המכון שאליו אתם פונים כי רק כך תדעו שאתם במקום הכי טוב שיש.

צרו קשר