הערכת מסוכנות

פוסט: הערכת מסוכנות

הערכת מסוכנות הנה תהליך אבחון מקיף שמטרתו להעירך את פוטנציאל הנבחנים להוות סיכון לפגיעה פיזית ו/או מינית ביחס לסובבים. מדובר בהערכת סיכון להתנהגות פוגענית ביחס לחברה באופן כללי או ביחס לבני המשפחה, לרבות בן/בת הזוג והילדים.

הצורך בהערכת מסוכנות עולה במקרים בהם מדובר באנשים אשר נחשדים או הורשעו בעבירות מין או עבירות אלימות. במקרים מסוימים מדובר באנשים אשר מועלים כלפיהם טענות למסוכנות במסגרת הקונפליקטים המשפחתיים, גם ללא בסיס עובדתי מוצק.

הערכת המסוכנות מסייעת בקבלת החלטות במגוון תחומים הקשורים בתפקוד האדם בחברה. בתחום ההורות, הבדיקה מסייעת להשיב לשאלות חשובות הקשורות בהורות, כולל משמורת, הסדרי ראיה בין ההורה לילדים, צורך בפיקוח על הסדרי הראיה.

מכון "שלם" מבצע הערכות מסוכנות עפ"י מינוי של בתי משפט, הפניות מצד שירותי הרווחה, מוסדרות חינוך וטיפול ומצד אנשים פרטיים.

הערכת המסוכנות במכון "שלם" מתבצעת על ידי צוות רב מקצועי וכוללת אבחון פסיכודיאגנוסטי הנעשה על ידי פסיכולוג קליני בכיר ואבחון פסיכיאטרי הנעשה על ידי מומחה בפסיכיאטריה, האבחון כולל הערכה אישיותית מקיפה, לימוד מידע רקע ומפגשים עם בני המשפחה, במידת הצורך. חוות הדעת התקבלת הנה פרי אינטגרציה של כל הנתונים במטרה לספק מענה בהיר ככל הניתן לשאלות של הגורם המפנה.

שתף את הפוסט

דילוג לתוכן