03-9642623
תפריט

הדרישות לרישיון כלי יריה

אם גם אתה, כמו רבים אחרים במדינת ישראל, חולם שיהיה לך כלי נשק, אפשר להבין אותך. יש מי שעושה את זה מתוך הגנה עצמית ויש מי שמה שמנהל אותו זו אידיאולוגיה או הרצון להשתלב בעבודות הגנה ואבטחה שונות. מה שבטוח, זה שלא משנה מה המניע שלך לעניין, כי בכל מקרה אתה חייב להוציא רישיון לנשיאת כלי נשק ולכן אפשר להבין מדוע אתה רוצה להכיר את הדרישות הקיימות במדינת ישראל. הדבר הראשון שאתה צריך לדעת זה שעל מנת שתוכל לשאת כלי יריה כחוק אתה צריך להוציא רישיון, כלומר, בישראל זו לא זכות בסיסית של כל תושב. על מנת שתוכל לקבל את הרישיון שעליו אתה חולם עליך לעבור את כל השלבים ולעמוד בכל הקריטריונים הן של משרד הפנים והן של משטרת ישראל, וכיוון שלא מדובר על הליך פשוט כדאי שתתחיל אותו כבר עכשיו.
האם אתה עומד בדרישות לרישיון כלי יריה?
כשמדברים על הדרישות לרישיון כלי יריה ניתן לראות שיש סוגים שונים של דרישות כמו:
1. עליך להיות רשום כתושב קבע במשרד הפנים.
2. עליך לשלוט בשפה העברית ברמה בסיסית.
3. הגיל המינימאלי הוא 21, כלומר גילו של חייל משוחרר או של יוצא שירות לאומי.
4. עליך להחתים רופא על הצהרת בריאות.
5. לעמוד בדרישות הכשרה, כלומר מטווח.
6. לעבור ראיון פסיכולוגי.
כל הדרישות האלה הן הדרישות הבסיסיות שעליך לעמוד בהן בדרך לרישיון, ואם לא תעמוד באחת מהן אין כל סיכוי שתוכל לקבל אישור לכך. שים לב שיש שלבים שבהם אתה יכול להגיש ערעור בעת הצורך, אם כי חשוב גם להבין שאם לא תעמוד בקריטריונים של משרד הפנים או של המשטרה לא תקבל רישיון. הדברים נכונים גם למקרים שבהם אדם רוצה רישיון לנשק פרטי וגם במקרים שבהם המטרה שלו היא להשתלב בארגון קיים כמאבטח או כאיש הגנה. לכן, אין קיצורי דרך ועליך לעבור בהצלחה את כל הבחינות ולעמוד בכל הדרישות הקיימות.
דרישות פסיכולוגיות לרישיון כלי יריה
בעבר לא היה צורך לראות פסיכולוג או לעבור מבדקים שונים כדי לקבל רישיון לכלי יריה, אך היום הדברים אינם כך. כתוצאה מכך שהסטטיסטיקה מראה שלא מעט אנשים שהתנהלו בצורה לא נכונה עם כלי הנשק שלהם למעשה סבלו מבעיות נפשיות, הוחלט בשנת 2015 של אדם שרוצה רישיון כזה יצטרך לפגוש פסיכולוג. יש בישראל לא מעט מכונים פסיכולוגיים שהוכרו על ידי משרד הפנים כמכונים שבהם ניתן לעבור מבדקי התאמה לרישיון נשיאת כלי נשק, ועליך לפנות אל כל אחד מהם כדי לקבוע פגישה. לא מדובר על מבדקים מורכבים או קשים שיהיה עליך לעבור, אך בהחלט מדובר על שלב חשוב ביותר שלא תוכל לדלג עליו. המבדקים האלה מתחילים בשאלונים שונים מול המחשב ולאחר מכן יהיה עליך לעבור ראיון עם פסיכולוג מקצועי שיבדוק את הכשירות שלך. זה חלק חשוב ואינטגראלי בדרך לקבל הרישיון ואתה יכול להיות בטוח שאם הפסיכולוג לא יחתום על כך שאתה כשיר, הרי שלא תקבל בסופו של דבר את הרישיון שעליו אתה חולם מזה שנים.

צרו קשר