03-9642623
תפריט
אבחון לרישוי כלי ירייה – מידע חשוב

אבחון לרישוי כלי ירייה – מידע חשוב

אבחון לרישוי כלי ירייה – מידע חשוב

במדינת ישראל יש לא מעט מתחים ובעיות שאיתם אנחנו צריכים להתמודד בחיי היום יום, ואחד מהקשיים זו ההתמודדות עם המצב הביטחוני. אומנם היום כבר לא רואים מאבטחים שנמצאים בכניסה לכל בית קפה, מסעדה או מקומות בילוי אחרים, אך הם עדיין עומדים בכניסה לבית החולים, בתי ספר ולמקומות ציבוריים שונים. אפשר לנהל ויכוח על הנחיצות של אותם מאבטחים, אך מה שבטוח זה שהם קיימים וזה אומר שהם גם נושאים נשק. אם גם אתם מעוניינים להשתלב בתחום הזה, בין אם זה בגלל אידיאולוגיה ובין אם זה בגלל כל סיבה אחרת, כדאי שתבדקו היטב האם אכן תוכלו לקבל אישור לרישוי כלי הירייה. ללא כלי כזה לא תוכלו לעבוד בשום מקום שבו נדרשים מאבטחים שכן חלק מהדרישה מהמאבטחים היא שהם יידעו להשתמש בכלי הנשק בעת הצורך.

איזה אבחונים לרישוי כלי ירייה צריך לעבור?

כשמדברים על אבחון לרישוי כלי ירייה מדברים על סוגים שונים של מבדקים שיש לעבור, כי לא מדובר רק על היכולת הטכנית שלכם לתפעל את כלי הירייה. אומנם זה הדבר הראשון שבודקים ויהיה עליכם לעבור מטווחים, אך מעבר לכך אתם גם תצטרכו לראות פסיכולוג שיעשה לכם סוג של בדיקה. לא מדובר על עניין של רצון טוב ולא מדובר על החלטה פרטית של האדם שרוצה לקבל רישוי לשימוש בנשק, אלא מדובר על חוק. במדינת ישראל כל אדם שרוצה לשאת נשק בתפקידו בחברת אבטחה או כלי נשק ארגוני חייב לפגוש פסיכולוג לבדיקה נפשית, בעלות של כ 600 ₪. לכן, בין אם המטרה שלכם היא להקים חברת שמירה פרטית ובין אם אתם רוצים להשתלב בחברות קיימות, יהיה עליכם לעבור לא מעט מבדקים כדי שניתן יהיה להעניק לכם את האישור הדרוש.

כמה עולה התהליך?

אבחונים לרישוי כלי יריה עולים לא מעט, אך אתם בהחלט יכולים לראות בכך השקעה כי מדובר על אבחונים שבסופו של דבר ייתנו לכם את האפשרות לעבוד. לכן, אפילו אם הפגישה עם הפסיכולוג תעלה לכם משהו כמו 600 שקלים ואפילו אם תצטרכו לעשות מטווחים ולשלם עליהם, זו עדיין השקעה משתלמת אם אתם רוצים לעסוק בתחום הזה. חשוב להבין שאומנם המטרה היא כמובן לא לשלוף את כלי הנשק לעולם, שכן איזה מאבטח היה רוצה למצוא את עצמו במצב כזה? עם זאת, זו בדיוק המטרה שלשמה אתם מוצבים במקומות שבהם מציבים אתכם ולכן אתם חייבים להיות מוכנים לכל דבר.

יש לחדש את רישוי כלי הנשק שלכם ויש לעמוד בכל החוקים והתקנות, בין אם זה אומר שעליכם לחזור ולעשות מטווחים מידי פעם כדי להוכיח שאתם עדיין בכושר ובין אם זה אומר שעליכם לעשות כל דבר אחר. כלי הנשק שמגנים עלינו הם גם כלי הרג ולכן חשוב כל כך שמי שמחזיק בהם יהיה אדם מאוזן בנפשו המבין היטב איפה מתחילה העבודה שלו ואיפה היא מסתיימת. לכן כל אדם צריך לעבור את האבחונים השונים על מנת שהבודקים והממונים על התחום הזה בישראל יחליטו האם הוא כשיר לעניין או לא. מדובר על עבודה עם אחריות גדולה ביותר ולכן טבעי שיהיה עליכם לעבור לא מעט מבדקים ואבחונים.

צרו קשר