03-9642623
תפריט
למה צריך לעשות אבחון לנשיאת נשק

למה צריך לעשות אבחון לנשיאת נשק

יש הרבה דברים בעולם שיכולים לתת לנו את הרגשת הכוח והשליטה, אך אין עוד דבר שיענה על הצורך הזה כמו כלי נשק. אין להפוך את הדברים: כלי נשק אומנם יכול לעזור לנו להגן על עצמנו, אך הוא גם יכול לשמש ככלי תקיפה ולשנות את החיים ואף לקחת אותם לאדם אחר. לכן אפשר להבין מדוע מדובר על עניין רגיש כל כך ומדוע לא כל אדם הולך ברחוב עם כלי נשק.

הסטטיסטיקות מראות שלא מעט אנשים שהיה להם כלי נשק השתמשו בו בצורה לא אחראית, בין אם זה בצורה של פגיעה בחפים משפע, בתחזוקת כלי הנשק או בכל דרך אחרת שאינה ראויה. זו הסיבה לכך שבסופו של דבר הוחלט במדינת ישראל שכל אדם שירצה לקבל רישיון לנשיאת כלי נשק (בשלב זה עובדי חברות אבטחה ונושאי נשק ארגוני) יצטרך לעבור אבחון, ולכן אתה יכול להיות בטוח שזה יידרש גם ממך. האבחון לנשיאת נשק הוא חשוב והוא חלק מהתהליך לקבלת הרישיון הנחשף, כך שלא מדובר על החלטה פרטית שלך.

איך עושים את האבחון לנשיקת נשק?

כשמדברים על אבחון לנשאית נשק מדברים על פגישה עם פסיכולוג, כי מעבר לכך שאתה צריך לדעת היטב איך לתפעל את כלי הנשק מבחינה פיזית, אתה גם צריך להיות כשיר לכך נפשית. לא כל אדם יכול לשאת כלי נשק כי אם מדובר על אדם שיש לו בעיות נפשיות הסיכוי שהוא יפגע בחפים מפשע הרבה יותר גדול. לכן יהיה עליך ליצור קשר עם אחד מאותם מכונים פסיכולוגיים שהמשרד לבטחון פנים הגדיר אותם כמורשים לבצע אבחונים כאלה. במסגרת האבחון יהיה עליך להיפגש עם פסיכולוג מטעם המכון, כאשר מטרתו של הפסיכולוג תהייה לבדוק האם אתה אכן כשיר לשאת נשק או לא. מדובר על אבחון שכולל שלבי אבחון ממוחשבים ובסופו של דבר גם ראיון אצל הפסיכולוג עצמו, כך שבהחלט ניתן לומר שמדובר על עניין רציני לכל דבר. חשוב לדעת שיש מכונים כאלה בכל הארץ כך שיש לך לאיפה לפנות כדי לבצע את האבחון הדרוש.

עלות האבחון לנשיאת נשק

אם חשבת לרגע שהאבחון הזה ייעשה בחינם כי זו דרישה של המדינה, טעות בידך. אומנם מחייבים כל אדם לעשות אבחון כזה כדי שהוא יוכל לקבל את הרישיון הנחשף, אך יש גם עלות לכל העניין. אבחון פסיכולוגי לנשיאת כלי נשק עולה 600 שקלים, ובמידה ואתה צריך את האישור הזה עבור מקום העבודה שלך הרי שהמעסיק ישלם חצי מהסכום. חשוב לזכור שללא אישור פסיכולוגי כזה לא תוכל לקבל את הרישיון לשאר כלי נשק, ואין זה משנה אם אתה רוצה את כלי הנשק להגנה עצמית או לא. החוק הזה נכנס לתוקפו בשנת 2015 ומאז זה אחד מהשלבים החשובים ביותר בדרך לרישיון לנשיאת כלי נשק. לכן, אם אתה כבר נמצא בתהליך הזה ואם קיבלת אישורים שונים מהמשטרה שמעידים על כך שאתה יכול להמשיך את התהליך, כל מה שנותר לך כעת זה לבחור את המכון הפסיכולוגי שאליו תפנה. מדובר על אבחון שאין בו שום דבר חריג ואם אתה כשיר תקבל כמובן את האישור הדרוש.

צרו קשר